Aktivity detí z Detského domova Maurícius v Kremnici.

V dňoch 4.-5.5.2012 sa konal 19. ročník Benefičného koncertu a súčasne 20. ročník Festivalu záujmovo umeleckej činnosti sluchovo postihnutých detí v dňoch v Divadle Aréna pod záštitou Ing. Silvie Gašparovičovej manželky Prezidenta Slovenskej republiky.

Podujatie zorganizovala Nadácia Vlada Kulíška POČUŤ SRDCOM a ZŠ a MŠ pre deti so sluchovým postihnutím internátna, Drotárska cesta 48, Bratislava.

Na 19. ročníku benefičného koncertu vystúpili známe osobnosti ako: Pavel Bruchala - moderátor, Peter Cmorík - spevák, Milan Sládek - mím, The Pastels - tanečná skupina, Axel Artist Dance company - artistická skupina, Daniela a Marcello - zábavná dvojica , Radek Michalko - vynikajúci muzikant , Vlado Kulíšek - mím z Trenčína.

Okrem Benefičného koncertu organizátori pre deti pripravili ukážku sokoliarov. Pri tejto ukážke mali deti ohromnú radosť a strach zároveň, pretože im dravce lietali ponad hlavy.

Festivalu ZUČ sa zúčastnili deti zo škôl a zariadení pre sluchovo postihnuté deti z Bratislavy, Kremnice, Prešova, Lučenca a Levoče. Stredoškolskú mládež reprezentovali účastníci z SOU v Bratislave, Prešova a Kremnice. Podujatia sa zúčastnili aj deti z Detského domova Maurícius v Kremnici.

Deti z Detského domova Maurícius z Kremnice na uvedenom podujatí vystúpili s dvoma vystúpeniami. S tancom s ktorým sa umiestnili na 2. mieste a s divadlom pod názvom„ Slovensko má talent“ s ktorým získali 3. miesto. Deti mali obrovskú radosť zo svojich úspechov a z umiestnenia.

Na záver mali deti spoločnú diskotéku a na ktorej sa výborne zabávali. Už teraz sa deti tešia na ďalší festival , ktorý je určení deťom so sluchovým postihnutím.

K dosiahnutím výsledkom deťom blahoželáme.

Bc. Iveta Perinová , vychovávateľka z DeD Maurícius Kremnica

Hlavná stránka | CD Computer Design © Copyright 2012.